Блок №1 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Thursday, 13 August, 2020 - 15:29

Станом на 13 серпня (9 доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*) на першому енергоблоці ЮУАЕС виконували наступні роботи:

- розбирання реактора;

- вихорострумовий контроль теплообмінних трубок парогенератора №4;

- ремонт обладнання та арматури першого каналу системи безпеки;

- капітальний ремонт циліндра низького тиску №3;

- гідродинамічна очистка теплообмінних трубок конденсатора турбіни.

 

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- роботи з монтажу кабельної продукції та автоматичних і ручних сповіщувачів системb автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації;

- встановлення вогнезатримуючих клапанів у місцях перетину повітроводами припливно-витяжної вентиляції протипожежних перешкод (виконуються будівельні роботи з облаштування кабельних проходок і монтажу кабельної продукції).

У рамках виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення  ефективності та надійності експлуатації енергоблоків АЕС реалізується захід з реконструкції системи охолодження газоохолоджувачів генератора з встановленням пластинчатих теплообмінників.

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №1 ЮУАЕС 3 серпня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 57 діб.