На Ташлицькій ГАЕС ремонтують трансформатор

Friday, 26 June, 2020 - 10:50

На Ташлицькій ГАЕС проводиться  капітальний ремонт блочного трансформатора першого гідроагрегата. Розпочато роботи 16 червня, завершити їх мають за 42 доби,  27 липня. Ремонт самого гідроагрегата планується вже з наступного тижня.

Пристрій, який слугує для перетворення змінних напруги та струму, і є важливим елементом функціонування електричної мережі та гідроакумулюючої станції, проходити капітальний ремонт має раз на 12 років. Цього вимагають правила технічної експлуатації електроустановок. На трансформаторі гідроагрегата №1 капремонт проводиться вперше.

«Потрібно, щоб робота проводилась кваліфікованим персоналом, тими, хто пройшов навчання, знає влаштування трансформаторів. Для того, щоб виконати цей непростий ремонт, треба мати і спеціальне обладнання, якого в нас немає, тому ми  наймаємо підрядників», - розповідає Анатолій Ненько, майстер електричного цеху каскаду ГЕС-ГАЕС.

Капітальний ремонт вимагає повного розбирання обладнання, досить великої кількості операцій зі зняття показників і проведення вимірювань, заміни або відновлення зношених деталей, налагодження та випробування устаткування. Врешті-решт, всі параметри мають бути доведені до рівня технічних вимог для нового обладнання. Через старіння об’єктів розподільчих мереж останнім часом почастішали аварійні знеструмлення і недовідпуск електроенергії споживачам, тому держнагляд за цим напрямком посилено.

«Роботи виконувати встигаємо, трохи заважає нам дощова погода, але  працюємо згідно з графіком і поки що відставань не маємо»,- доповів заступник начальника електроцеху каскаду ГЕС-ГАЕС Микола Биков.

За ремонт самого гідроагрегата №1 на ТГАЕС планують взятися з 1 липня. Також на будівельний майданчик станції вже доставлено новий трансформатор для третьої гідромашини. Пристрій очікує на своє встановлення на штатне місце. Ввести в експлуатацію агрегат №3 Ташлицької ГАЕС гідроенергетики хочуть наступного року.

 

Додатково:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, а також маневрених гідро- та гідроакумулюючих та використання надлишкової нічної енергії.

На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною встановленою потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської потужностей. Основне призначення ТГАЕС - виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» від 12 березня 2019 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Введення гідроагрегатів №№ 3-6 (м. Южноукраїнськ Миколаївської області (Коригування)» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.