Квітуча екзотика на Южно-Українській АЕС

Thursday, 25 June, 2020 - 15:20

На Южно-Українській АЕС розцвів кактус. На пристанційному майданчику сукулент висадили у 2017 році. Паросток приніс працівник дільниці групи з утримання території та зеленого господарства цеху господарського обслуговування (ЦГО). За три роки кактус не лише прижився, його вдалося розмножити.

Майстер виробничої дільниці групи з утримання території та зеленого господарства ЦГО ЮУАЕС Людмила Бондаренко каже, цвітіння рослини триває недовго - три-чотири тижні. Відбувається це в червні-липні. Потім з’являються плоди і вони - їстівні.

Сукулент належить до роду Опунція -  одного з найбільших у сімействі кактусів. Батьківщиною рослини є Мексика. Також  вона поширена у Південній та Північній Америці. Цей вид витримує заморозки до 10 градусів. Зважаючи на останню зиму в нашому краї, її живучості дивуватися не доводиться. Хоч, мабуть, найважливіша усе ж  турбота озеленювачів, які створюють максимально сприятливі умови для рослини. «Найголовніше – вони вкладають у рослини душу. Наші дівчата «ворожать» над усім, що росте на території АЕС. Щодо кактуса, то кажуть, що ця рослина не дуже вибаглива. Так воно і є. Однак, треба слідкувати, щоб біля нього не застоювалась вода, кактус не любить коли її забагато, а також слід регулярно рихлити ґрунт», - розповіла Людмила Бондаренко.