Енергоблок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція

Thursday, 25 June, 2020 - 14:16

Станом на 25 червня (70-та доба середнього планово-попереджувального ремонту (ППР*)) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконуються наступні роботи:

- завантаження активної зони реактора;

- підготовка до прокрутки електродвигунів головних циркуляційних насосів 1-4 на холостому ходу;

- ремонт устаткування та арматури каналу безпеки №2;

- збирання проточної частини циліндра високого тиску;

- гідравлічна очисткатеплообмінних трубок конденсатора турбіни;

- гідравлічна очисткатеплообмінних трубок конденсаторів турбоживильного насоса.

 

У рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС виконуються наступні заходи:

- введення гідростатичних рівнемірів - виконуються налагоджувальні роботи;

- заміна електродвигунів 6 кВ систем, важливих для безпеки, - виконуються електромонтажні роботина другій системі безпеки, демонтаж залізобетонних фундаментів електродвигунів;

- пусконалагоджувальні роботи на системі автоматичної пожежної сигналізації в приміщеннях нормальної експлуатації;

- установка системи неавтоматичного пожежогасіння в приміщеннях, що містять електричне та електронне обладнання - роботи з монтажу кабельних трас та нанесення вогнезахисту на трубопровід вентиляції.

У рамках підвищення теплової потужності енергоблока №2 ведеться модернізація проточної частини циліндр високого тиску турбіни К-1000-60/1500.

Згідно з програмою підвищення надійності експлуатації систем регулювання турбін енергоблоків АЕС України та для участі в первинному регулюванні частоти і активної потужності під час паралельної роботи в складі об’єднаної енергосистеми України виконується реконструкція системи регулювання турбіни К-1000-60/1500.

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 15 квітня відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 108 діб.