Колектив ВП ЮУАЕС продовжує шукати шляхи вирішення боргових проблем комунального підприємства Южноукраїнська

Tuesday, 4 July, 2017 - 16:07

Чергову зустріч з представниками депутатського корпусу Южноукраїнська щодо вирішення боргових проблем КП «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» (КП ТВКГ) перед ВП ЮУАЕС було організовано 4 липня. Позицію колективу атомників викладали та обстоювали генеральний директор Володимир Лісніченко, голова профкому Сергій Снітков, провідні юристи, економісти та інші  фахівці підприємства. До пошуку шляхів вирішення проблеми долучилися директор з кадрів і соціальних питань ДП «НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр і заступник директора центру зовнішніх інформаційних комунікацій компанії Данило Лавренов.

У відвертій розмові йшлося про те, що на сьогодні склалася критична ситуація щодо розрахунків КП ТВКГ з ВП ЮУАЕС за надані послуги. Починаючи з 1 лютого оплата за тепло- та водопостачання на атомну станцію не перераховується. Загальний борг перед АЕС перевищив 121 млн грн. «Це найбільша заборгованість, зафіксована серед невеликих міст України», - підкреслив генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. – Ці кошти нам конче потрібні. Вони могли б піти на соціальні потреби працівників нашого підприємства, а отже, тих самих городян». Очільник енергокомплексу наголосив, що станом на сьогодні, за 100 днів до початку, опалювальний сезон під загрозою зриву.

Ще критичнішою ситуація виглядає на тлі того, що 98% жителів міста справно сплачуть за комунальні послуги, а різниця в тарифах між відпуском тепла з АЕС до КП ТВКГ та від самого комунального підприємства безпосередньо споживачам найбільша з-поміж усіх міст-супутників українських АЕС.

Не додає оптимізму і недавня акція протесту, яку комунальники нещодавно організували в Києві. Серед вимог протестувальників була, наприклад, виплата заробітної платні, яка буцім-то неможлива через арешт рахунків КП ТВКГ. На зустрічі було особливо наголошено, що ця інформація є недостовірною. «На виконання рішення Господарського суду Миколаївської області Южноукраїнським міським відділом державної виконавчої служби дійсно накладено арешт на рахунки КП ТВКГ. Проте, це жодним чином не стосується коштів на зарплату, про що окремо зазначено в постанові виконавчої служби», - підкреслив начальник юридичного управління ВП ЮУАЕС Олександр Смірнов.  

Свої бачення проблеми та думки щодо її вирішення висловили і міські депутати. На жаль, зустрітися з атомниками зважили за потрібне лише чверть депутатського корпусу. Та всі присутні виступили за конструктивний діалог та «кроки назустріч з обох боків». Одним з таких кроків має стати спільна нарада за участі представників НАЕК «Енергоатом», Южно-Українського енергокомплексу, КП ТВКГ, депутатів міськради та представників міськвиконкому Южноукраїнська, провести яку заплановано вже за декілька днів.