Громадські обговорення

Wednesday, 21 June, 2017 - 09:17

Источник публикации: "Енергетик"

Дата публикации: 15 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ


В Інформцентрі ЮУАЕС пройшли громадські обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних станцій України за період 2012-2016 роки». В обговоренні взяли участь фахівці НАЕК «Енергоатом», Южно-Української АЕС, консультанти групи управління проектом КзПБ, преса та громадськість міста Южноукраїнська.

Перша екологічна оцінка КзПБ була виконана протягом 2011 року незалежною міжнародною групою за участю експертів компанії «Poyry» (Фінляндія, Франція, Швейцарія, Німеччина), Українського центру екологічних і водних проектів і компанії «АЕСКАР» (Україна). Нинішня оцінка, 2016 року, стала другою, згідно з п'ятирічним циклом таких оцінок.

Начальник відділу екології виконавчої дирекції НАЕК «Енергоатом» з ЯРБ та НТП Олександр Нємцов в своїй доповіді розповів, що на сьогодні виконується «Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій» (далі КзПБ), затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року №1270, розроблена відповідно до Указу Президента України від 12 травня 2011 року №585 про введення в дію рішення засідання Ради національної безпеки і оборони України з питань безпеки АЕС України та перспектив розвитку атомної енергетики України в світлі подій на японській АЕС «Фукусіма-1». Термін завершення реалізації КзПБ – грудень 2020 року.

КзПБ впроваджується за власні кошти НАЕК «Енергоатом», а також за рахунок кредитів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським співтовариством з атомної енергії, в загальному розмірі 600 млн. євро. Періодичне проведення екологічної оцінки КзПБ – обов'язкова умова надання цих кредитів.

Екологічна оцінка загалом складається з оцінки впливу на навколишнє, природне, соціальне і техногенне середовище, екологічної оцінки результатів реалізації КзПБ на АЕС України, оцінки можливого впливу від реалізації КзПБ у транскордонному контексті, а також із заходів з інформування суміжних держав та консультацій з громадськістю щодо реалізації заходів Програми. Реалізація заходів КзПБ підвищує основні базові критерії безпеки енергоблоків атомної електростанції, не призводить до збільшення потужності і обсягу виробництва електроенергії, а отже, не має негативного впливу на природне, соціальне і техногенне середовище. Представлений до обговорення проект звіту про екологічну оцінку КзПБ енергоблоків АЕС України за період 2012-2016 рр. це повністю підтверджує.

Модератор зібрання заступник директора Центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом»-начальник відділу роботи з громадськістю Данила Лавренов підкреслив, що про усі зауваження та пропозиції громадськості буде проінформовано Президента Компанії, також вони будуть занесені до кінцевого варіанту Звіту. Пропозиції можна подати до кінця червня 2017 року через інтерактивне вікно «Запитання-відповідь» корпоративного сайту НАЕК «Енергоатом». Після остаточного підбиття підсумків документ буде направлений на екологічну експертизу, а надалі – розміщений на офіційному сайті НАЕК «Енергоатом».

ВП ЮУАЕС стала останньою серед атомних станцій країни, де пройшли громадські обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку КзПБ енергоблоків АЕС України за період 2012-2016 роки». Завершальним акордом громадського обговорення стала публічна зустріч з громадськістю, яка відбулася 9 червня 2017 року в м. Києві.

Олена БОНДАРЕНКО

Фото П.Білоусова