Про роботу Южно-Української АЕС дізнались ще 40 українських підлітків

Thursday, 19 August, 2021 - 15:50

Южно-Українська АЕС відкрита для молоді. Сьогодні на підприємстві вітали підлітків з літнього відпочинкового табору, що розкинувся на берегах Південного Бугу в селі Мигія. Майже 40 юних, завзятих та допитливих проживуть у наметовому містечку тиждень. Літній табір працює вже декілька років поспіль. Програма складається з розважально-освітніх заходів. «Ми намагаємось згуртувати дітей, навчити їх самостійності, комунікації, вирішенню складних життєвих ситуацій. Нашою метою є  розвиток лідерських якостей у наших підопічних та української свідомості», - розповіла одна з волонтерів табору Іванна Кірнва.

Раніше дітей збирали у Карпатах, а вже другий рік поспіль табір розбивають у Мигії. Це місце є серединою шляху між Маріуполем та Івано-Франківськом. З Івано-Франківська – багато волонтерів, з Маріуполя – чимало дітей. Взагалі ж, до табору з’їжджаються підлітки зі складними долями та характерами. Це діти-сироти, діти, що втратили батьків під час збройної агресії на Сході, діти, які постраждали внаслідок бойових дій, діти з сімей внутрішньо-переміщених осіб та малозабезпечених сімей. Опікується ними благодійна організація «Мальтійська служба допомоги», що працює в Україні з 1991 року.

Під час екскурсії об’єктами Южно-Української АЕС, підлітки побували в інформаційному центрі «Імпульс», на пристанційному майданчику, Ташлицькій ГАЕС та повномасштабному тренажері. «Ми мали скористатись такою можливістю і показати дітям ваш унікальний об’єкт – одну з чотирьох українських атомних станцій. Вони мають знати що це за підприємство, як воно працює та яку користь приносить», - додала Іванна Кірнва. За словами юних екскурсантів, у них залишились лише позитивні враження від южноукраїнського енергетичного гіганта. Чимало з них, навіть, замислились про роботу атомника.