Блок №2 ЮУАЕС: ремонт і реконструкція (дайджест ППР станом на 15 липня)

Thursday, 15 July, 2021 - 14:43

Станом на 15 липня 2021 р. (41 доба планово-попереджувального ремонту (ППР*) на другому енергоблоці ЮУАЕС виконували наступні роботи:

- встановлення та ущільнення датчиків системи управління та захисту реактора;

- підготовка до проведення випробування електродвигуна головних циркуляційних насосів 2,4 на холостому ходу;

- ремонт обладнання другого каналу системи безпеки;

- складання схеми промивки ущільнення валу генератора, системи автоматичного регулювання та захисту турбогенератора і турбоживильного насоса;

- гідроочищення теплообмінних трубок конденсатора турбіни.

Згідно з «Програмою заміни тепломеханічного обладнання (ТМО)» виконуються роботи з реконструкції системи охолодження газоохолоджувачів генератора зі встановленням пластинчатих теплообмінників. На теперішній час триває монтаж трубопроводів, виконуються роботи з монтажу майданчика обслуговування фільтрів та монтаж кабельнопровідникової продукції.

З метою забезпечення повної відповідності технічних засобів контролю бору чинним нормативним документам, виконуються роботи з модернізації нейтронних аналізаторів НАР-Б. Нині ведеться монтаж датчиків боромірів, трубопроводу, кабельнопровідникової продукції та обв’язка встановлених проточних датчиків.

 

Довідково:

*Планово-попереджувальний ремонт (ППР) - проведення у заздалегідь заплановані терміни ремонту та обстеження обладнання для підтвердження його технічного стану. Під час ППР виконується також заміна та модернізація обладнання, направлені на підвищення безпеки, надійності та техніко-економічних показників роботи станції. Інша обов'язкова процедура ППР - перевантаження ядерного палива. На кожному енергоблоці АЕС ППР проводиться щорічно.

Енергоблок №2 ЮУАЕС 5 червня відімкнено від мережі для виконання середнього ремонту тривалістю 65 діб.