Протидія корупції, новини і публікації

Узагальнено результати опитування працівників Енергоатома з питань запобігання корупції

З метою отримання зворотного зв’язку колективу та формування стратегії щодо пріоритетів та перспективних напрямів реалізації антикорупційної політики у грудні 2019 року в Енергоатомі було проведено анонімне анкетування працівників.

Цьогоріч в опитуванні прийняли участь 4343 працівника або 12,5% від загальної чисельності персоналу Компанії, що фактично повторює показник минулого року (у 2018 році прийняли участь в опитуванні 4348 осіб – 12,6%).

В рамках реалізації антикорупційних заходів проводиться анонімне опитування серед працівників Компанії

Вже п’ятий рік поспіль на державному підприємстві «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», в рамках реалізації антикорупційних заходів, проводиться анонімне опитування серед працівників Компанії.

Розширено перелік членів сім’ї та близьких осіб у розумінні антикорупційного законодавства

18 жовтня поточного року набрали чинності зміни до Закону України «Про запобігання корупції», якими розширено коло близьких осіб та членів сім’ї суб’єктів, зазначених у частині першій статті 3 цього Закону (до таких суб’єктів відносяться посадові особи Компанії як посадові особи юридичних осіб публічного права).

Зокрема, змінено визначення терміну «члени сім’ї», а саме членами сім’ї є:

Інформація для посадових осіб ВП ЮУАЕС

18.10.2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін  до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» на підставі якого були внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

Проведено перші спільні навчання Енергоатома та UNIC для ділових партнерів

На Рівненькій АЕС 12-13 вересня в рамках партнерства НАЕК «Енергоатом» та всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC) вперше для ділових партнерів Компанії відбулися навчальні заходи на тему: «Практичні інструменти для зміцнення засад доброчесності у діяльності приватних та державних підприємств».

Зміна вартості «дозволених» подарунків, які можуть отримувати посадові особи Компанії

До уваги посадових осіб ВП ЮУАЕС: Змінилася вартість «дозволених» подарунків, які можуть отримувати посадові особи Компанії

ТРУДОВА ДИНАСТІЯ: гордість трудового колективу чи порушення антикорупційного законодавства

Глибокий сенс і велич є у словосполученні «трудова династія». Вірність обраній справі, сімейна спадковість, традиція передачі «естафетної палички» від діда до онуків, коли слова «хочу продовжити справу батьків!» кажуть з великим трепетом у другому, третьому й наступних поколіннях - це заслуговує особливої поваги та уваги, адже за статистикою не більше 10 відсотків молодих людей йдуть по стопах своїх родичів. Династія професії – це явище, яке часто зустрічається, але досі достатньо не вивчене.

В Енергоатомі завершено проведення внутрішньої оцінки корупційних ризиків

В ДП «НАЕК «Енергоатом» проведено внутрішню оцінку корупційних ризиків з метою визначення правових, організаційних та інших заходів, направлених на мінімізацію проявів корупції в Компанії, впровадження ефективного контролю та управління виявленими корупційними ризиками.

На виконання вимог антикорупційного законодавства президентом Компанії була сформована Робоча комісія з оцінки корупційних ризиків у діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом».

Важливо: До уваги суб’єктів декларування

1 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», положеннями якого встановлено новий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року – 1921 гривня, з 1 липня – 2007 гривень, з 1 грудня – 2102 гривні (стаття 7 вказаного Закону).

Таким чином, з 1 січня 2019 року для посадових осіб Компанії обов’язок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у разі отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, тобто 96050 гривень.

Pages